The Tribe

The Founders

From left to right: Arlan “Salty Dog” Sanford, Eric “Top Dog” Knauss, Marc “Crafty Dog” Denny

Dog Brothers:

  • Candidate Dog Brothers
  • Alistair “C-Count Dogula” Vickers
  • Alex “C-Cunning Dog” Bonndarenko
  • Andraz “C-Dogma Dog” Bole
  • Dirk “C- Vigilant Dog” Eichstaedt
  • Andreas “C-Flexi Dog” Hommel
  • Andrew “C-Cholo Dog” Flores
  • Aumauinuuese “C-SaPuni Dog” Sioeli Puni
  • Brian “C-Ferox Dog” Alagao
  • Christian “C-Lefty Dog” Eckert
  • Darrin “C-Chill Dog” Davis
  • Denis “(to be named later)” Kachelmus
  • Dominic “C-Sleazy Dog” Ischer
  • Eric “C-Crack Dog” McKracken
  • Ericson “C- Lapu-Lapu Dog” Hölzchen
  • Fabian “C-Kokoro Dog” Tillmanns
  • Gerald “C-Heretic Dog” Boggs
  • Hugh “C-Teufel Hunden” Sargent (alias, “C-Irish Dog”)
  • Ivan “C-Hammer Dog” Pirozhkov
  • Janno “C-Sceptical Dog”
  • James “C-Mako Dog” Kelly
  • Jaime “C-Dizzy Dog” Carskaden
  • Jay “C-Commando Dog” Thorne
  • Kevin “C-Stunt Dog” Kelsal
  • Mamerto “C-Bull Dog” Estepa
  • Manfred “C-Cop Dog” Schilka
  • Manuel “C-Copper Dog” Clemens
  • Matt “C-Fox Hound” Berry
  • Michael “C-Zen Dog” Blake
  •  Michele “C-Ogre Dog” Gemini
  • Mike “C-Corn Dog” Norrell
  • Milt “C-Devil Dog” Tinkoff
  • Nathan “C-Faithful Dog” Carlen
  • Neil “C-Scholar Dog” Gong
  • Nils “C-Angry Dog” Hartmann
  • Ole “C-GoodyDog” Fredricksen
  • Ole “C-Time Dog” Leinz
  • Pascal “C-Cop Dog” Gilles
  • Peter “C-Dungeon Dog” Andrada
  • Renato “C-Cerebus” Judalena
  • Riccardo “C-Full Metal Dog” Bassani
  • Rich “C-Hellhound” Raphael
  • Roberto “C-Staffy Dog” Cereda
  • Rodolfo “C-Fraggle Dog” Manzano Diaz
  • Roger “C-Space Dog” Tinkoff
  • Russ “C-Bad Dog” Iger
  • Ryan “C-Yo Dog” Ackenbach
  • Shanu “C-Silver Dog” Singh
  • Shaun “C-Sneaky Dog” Owens
  • Stefan “C-Diligent Dog” Ramsauer
  • Terry “C-Shadow Dog” Crutcher
  • Timo “C-Schrodinger’s Dog” Planke

Dogs & Bitches:

  • “Bitch” Bettina Forster
  • “Bitch” Christine Martell
  • “Bitch” Lynn Granados Ferri
  • “Bitch” Marieke Wandel
  • Joseph DeBraux
  • Mario Ramirez
  • Jaime Carskaden
  • Greg McNamee
  • Walter Talens
  • Holger Hoffman
  • Rouwen Neuwaan
  • Alexandere Schwarz
  • Maxime Groussat
  • Olaf Knof
  • Thomas Greber
  • “Cat” Heather Kerr
  • Axel Datschun
  • Branko Berša jun II
  • Bryan Lorentzen
  • Charles Cianos
  • Chris Hawker
  • Chris Schultz
  • Chuck Blanchard
  • Clint Taylor
  • Damian Dziengo
  • Dan Farley
  • Dan Messerly
  • Danny Suarez
  • David Abel
  • David Hovey
  • David Lowndes
  • Davide Musi
  • Dayvid Franke
  • Don Rammel
  • Eric Frenette
  • Eric Taimanglo
  • Egveny Vasilyev
  • Federico Corriente
  • Gabriele Cortonesi
  • George Ramirez
  • Greg Moody
  • Howard Mandel (deceased)
  • Ishmael Solis
  • Jacy Wright
  • James Macdonald
  • Jay Cosby
  • Jeremy Lowen
  • Jiri Söderblom
  • Josh Rogers
  • Kai Schwahn
  • Kase Wright
  • Kostadin Zlatkov
  • Lamont Glass
  • Lorenz Glaza
  • Ludo Bachy
  • Manuel Frank
  • Mark Smith– (deceased)
  • Markus Langhans
  • Martin Helm
  • Matt Tucker
  • Mauricio Sanchez
  • Maximilian Schreiner
  • Meynard Ancheta
  • Michael Brinkmann
  • Mick Smith
  • Miguel Lopez
  • Miguel Velez
  • Odin
  • Oliver Zaum
  • Pawel Imiela
  • Ray Roth
  • Ray Wilson
  • Rob Peaker
  • Rodney Libramonte
  • Roy Starr
  • Ryoga Vee
  • Sanel Ukic
  • Simon Godsland
  • Simon Hehl
  • Dog Simon Viel
  • Steve Gruhn
  • Thomas Britschgi
  • Timo König
  • Tobias Gibson
  • Tom Perruso
  • Tom Stillman
  • Tony Caruso
  • Tony Fernandez
  • Troy Hodges
  • Vinsent Franke
  • Vitaliano Sestito
  • Wieslaw Hapke
  • Will Dixon
  • Yann Pottier
  • Derek Lively
  • Jeff Ippolito
  • Jeremy McCann
  • John Wilson
  • Kevin Badger Jones
  • Liam Burke
  • Louis Lance
  • Marc Frederick
  • Mihn Pham
  • Mike Judge
  • Mike Reilly
  • Roger Whissel
  • Sebastien Poirier
  • Simon Veil
  • Nathan Featherstone
  • Florian Sitte